Pierwszy raz na ścianie wspinaczkowej

Chcesz iść na ściankę ale nie wiesz co zabrać na pierwszy trening? Na pierwszy trening musisz zabrać tylko wygodne ubranie i sportowe buty!

 

Bardzo ważne jest żeby podczas pierwszej wizyty na ścianie wspinaczkowej zgłosić się do instruktora żeby przejść szkolenie z asekuracji!

 

Na wszystkich komercyjnych ściankach wspinaczkowych jest dostępny sprzęt niezbędny na pierwszych zajęciach. Podczas pierwszej wizyty dostaniesz uprząż oraz przyrząd asekuracyjny którym nauczysz się posługiwać podczas szkolenia wstępnego.

 

Dobrze jest przyjść z drugą osobą.

Wspinaczka jest sportem indywidualnym ale z oczywistych względów do asekuracji potrzebna jest druga osoba. Większość ścianek nie oferuje możliwości asekuracji osób które przychodzą same. Jeżeli w dwie osoby przejdziecie szkolenie wstępne to przy kolejnej wizycie będziecie już mogli samodzielnie wspinać się z asekuracją na wędkę.

 

Wygodne ubranie i sportowe buty

Podczas wspinaczki wykonuje się ruchy w pełnym zakresie zarówno ramionami jak i nogami dlatego ważne jest aby ubranie nie krępowało ruchów. Buty powinny być sportowe z nieślizgającą się podeszwą, lepiej żeby nie miały amortyzacji (tak jak buty biegowe). Bardzo dobrze na początek sprawują się trampki lub korkery z odciętymi korkami. Po kilku wizytach na ścianie warto pomyśleć o wyborze butów wspinaczkowych.

 

Zasady bezpieczeństwa

Przed wspinaniem należy zdjąć pierścionki, ponieważ może to prowadzić do zaklinowania się biżuterii w chwycie i przy odpadnięciu spowodować zerwanie skóry z palca. Trzeba też zdjąć inna biżuterię która mogłaby zahaczyć o jakieś elementy ściany. Należy też związać długie włosy.

Podczas wspinania nie należy łapać się metalowych elementów na ścianie (plakietek, stanowisk, ekspresów).

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *